5 filmów o surfingu, które znajdziecie na Netflixie

13:55

Interesowanie się surfingiem, to nie tylko spędzanie każdego dnia na plaży. Choć nie powiem, że może to być marzenie nie jednej osoby. Dla mnie to także wieczór przy winie, Netflixie i filmach o surfingu. Poznajcie 5 pozycji, które umilą wam wieczory w deszczowej Polsce.  


1. Under the artic sky

Surfing kojarzy się z pływaniem w ciepłych wodach Kalifornii, Hawajów czy Portugalii. Jednak warunki znajdziecie w wielu miejscach na ziemi. Nie tylko tych ciepłych, ale także ultra zimnych. Pamiętając, że w większości miejsc dobre fale spotyka się zimą, wyobraźcie sobie, że wybieracie się na surfing na..... Islandię. 

Tak właśnie, film "Under the artic sky" opowiada o łapaniu fal na tej zimnej i europejskiej wyspie. Bohaterowie zmagają się z przeraźliwym zimnem, silną zimą i własnymi słabościami, by dla nas złapać najpiękniejsze ujęcia. 

Reżyserem jest Chris Burkard - fotograf, podróżnik, kamerzysta, którego zdjęcia zachwycają na każdym kroku. Sama śledzę jego twórczość namiętnie na Instagramie :)

Kadr z filmu "Under the arctic sky"

2. Resurface

Dotychczas surfing kojarzył mi się jedynie ze sportem, sposobem na spędzenie wolnego czasu lub wakacji. Po tym filmie zmieniłam postrzeganie tego sportu. "Resurface" pokazuje, że surfing, to także skupienie, spokój i nawiązanie więzi z naturą. Dzięki czemu bardzo dobrze wpływa na emocje, nerwy i stres. Zresztą surferzy są pokazywani jako wylozowane osoby, skądś musiało się to wziąć ;)

"Resurface" opowiada o grupie mężczyzn ciężko doświadczonych przez życie. Są w niej weterani wojenni, osoby z depresją, bez niektórych członków, niewidomi. Dzięki uczestwictwie w terapii surfingiem osiągają spokój. Leczą się ze swoich problemów. 

Choć film jest krótki, to w 45 min porusza wiele ważnych problemów i kwestii. Odkrywa inne oblicze surfingu.

Jeden z bohaterów filmu "Resurface"; źródło: facebook

3. Fish People

Ten film to petarda. Włączając go nie spodziewałam się, że będzie dotyczył surfingu! Bardziej spodziewałam się rybaków łowiących tuńczyki, osobób walczących o życie podwodne. A po kilku minutach zaskoczył mnie pozytywnie zupełnie inną treścią :)

"Fish Peolpe", to film opowiadający o 6 osobach, których życie jest od zawsze związane z wodą. Jedni nurkują, inni łowią ryby, a jeszcze inni surfują. Każdego z nich łączy miłość do wody i to, że bez niej nie wyobrażają sobie swojego życia. Choć w niektórych ocean może wywoływać strach, dla nich jest to dom, miejsce do zabawy i spędzania swojej każdej wolnej chwili. 

Film został zasponsorowany przez firmę Patagonia, a reżyserem jest Keith Malloy. "Fish People" opowiada historie wyjątkowych osób, które poświęciły swoje życie morzu. Od surferów i ludzi uprawiających freediving do byłego górnika i grupy zagrożonych dzieci w San Francisco. To film o przemianach, które zachodzą w człowieku, który spędza dużo czasu w oceanie - oraz o tym jak możemy zostawić nasze ograniczenia, aby znaleźć głębsze znaczenie w słonej wodzie. Dziczy, która znajduje się tuż za brzegiem wody.
 
Kadr z filmu "Fish People"

 4. Given

"Given" jest prostą lecz energetyczną opowieścią o podróży rodziny surferów. Podążają oni swoich rodzinnym szlakiem, wytoczonym przez poprzednie pokolenia, dookoła Świata. Film jest historią 6-letniego chłopca, syna Aamion'a i Daize Goodwin, który towarzyszy swym rodzicom w natchnionej podróży za Wielką Rybą. Przemierzają 15 krajów surfując i odkrywając kolejne egzotyczne rejony świata. W deszczu i słońcu, w śniegu także ;)

Zwiedzili 6 kontynentów, 15 krajów i 40 miast. Aż 93 050 mil pokonali w powietrzu i samochodem. Podczas oglądani filmu poczujecie się jakbyście razem z rodziną Goodwin podróżowali kamperem do okoła świata. Ba! Może nawet sami zamarzycie o podobnej podróży :)

Kadr z filmu "Given"
Więcej o filmie "Given" możecie przeczytać w osobnym wpisie tutaj>> 
 

5. Bella Vita

Zawsze mnie zastanawiało jakim cudem można znaleźć warunki surfingowe na Morzu Śródziemnym. Tym jeszcze byłam ciekawsza tego filmu, gdy dowiedziałam się, że opowiada o surfingu we Włoszech. 

"Bella Vita" opowiada o podróży Chrisa del Moro, surfera, podróżnika i ekologa. Przyjeżdża do Włoch w celu odkrycia swoich włoskich korzeni oraz rodzącej się kultury surfingu w okolicach. 

Oprócz Chrisa del Moro w filmie występuje kilku innych surferów:
 • Dave Rastovich
 • Conner & Parker Coffin
 • Leonardo Fioravanti
 • Alessandro Ponzanelli

Kadr z filmu "Bella Vita"
Więcej o filmie "Bella Vita" możecie przeczytać w osobnym wpisie tutaj>>


Wszystkie filmy, które znajdziecie w tym wpisie możecie obejrzeć na netflix.com Dajcie znać jak wam się podobały!

You Might Also Like

7 komentarze

 1. 3 i 4 propozycja najbardziej mnie zainteresowała ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fish people muszę zobaczyć. To może być rzeczywiście petarda!

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie miałam przyjemności oglądać :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe propozycje, nie slyszałam nawet o nich :)
  Dla mnie jednym z najukochańszych filmów, również o surferach, jest "Chasing Mavericks". Zaskakująco mądry i poruszający.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie widziałem żadnego, a Netfix za dużo oferuję do oglądania. Ale na pewno zwrócę teraz uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Żadnego z tych filmów nie widziałam i chętnie obejrzę. W sam raz na lato.
  Www.acupoflifestyl.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie interesuje mnie surfing jako tako, a więc i filmy by mnie nie wciągnęły.

  OdpowiedzUsuń

Facebook